Topaz Premyer Liqasının təqvimi açıqlandı – TƏQVİM
18 iyul 2013 17:41 (UTC +04:00)

Topaz Premyer Liqasının təqvimi açıqlandı – TƏQVİM

 

 

Topaz Premyer Liqası 2013/2014 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

 

Lent.az-ın verdiyi məlumata görə, təqvim aşağıdakı kimidir:

 

2013-cü il

30 iyul – 01 avqust 

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)

Birinci dövrə

I tur 
02 avqust (cümə)

1. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

03 avqust (şənbə)

2. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)
3. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)

04 avqust (bazar)

4. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
5. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

06 – 08 avqust 

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (3-cü mərhələ)

II tur
10  avqust  (şənbə)

6. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
7. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

11  avqust  (bazar)

8. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq” (Zaqatala)
9. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı)
10. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

14 avqust  (çərşənbə)

A milli komandanın yoldaşlıq oyunu  
Azərbaycan – Malta

III tur
17 avqust  (şənbə)

11. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

18 avqust  (bazar)

12. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
13. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı)

19 avqust  (bazar ertəsi)

14. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)
15. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

20- 22 avqust 

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (pley-off)

IV tur 
23 avqust  (cümə)

16. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

24 avqust  (şənbə)

17. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)

25 avqust  (bazar)

18. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı)
19. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
20.  “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)

27- 29 avqust 

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (pley-off)

V tur
31 avqust – (şənbə)

21. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)

01 sentyabr (bazar)

22. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
23. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı)
24. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
25. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

07 sentyabr (şənbə)

DÇ-2014  İsrail – Azərbaycan

VI tur
12 sentyabr  (cümə axşamı)

26. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

13 sentyabr  (cümə)

27. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

14 sentyabr  (şənbə)

28. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı” (Bakı)

15 sentyabr  (bazar)

29. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
30. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

17- 19 sentyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

VII tur
20 sentyabr  (cümə)

31. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)

21 sentyabr  (şənbə)

32. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala)
33. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

22 sentyabr  (bazar)

34. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 
35. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı)

VIII tur
27 sentyabr  (cümə)

36. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı)

28 sentyabr  (şənbə)

37. “Bakı” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt)
38. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

29 sentyabr  (bazar)

39. “Simurq” (Zaqatala) –  “Qəbələ” (Qəbələ)
40. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)

01 - 03 oktyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

IX tur
04  oktyabr  (cümə)

41. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

05  oktyabr  (şənbə)

42. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
43. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)
44. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)

06  oktyabr  (bazar)

45. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)

11 oktyabr (cümə)

DÇ-2014 Azərbaycan – Şim. İrlandiya

15 oktyabr (çərşənbə axşamı)

DÇ-2014 Azərbaycan – Rusiya

17 oktyabr (cümə axşamı)

Ehtiyat gün

İkinci dövrə

X tur
19 oktyabr (şənbə)

46. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
47. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
48. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

20 oktyabr (bazar)

49. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam)
50. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı) 

22- 24 oktyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

Azərbaycan kuboku, 1/16 final

XI tur
25 oktyabr  (cümə)

51. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
52. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

26 oktyabr (şənbə)

53. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)

27 oktyabr  (bazar)

54. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)
55. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)

XII tur
01  noyabr  (cümə)

56. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

02  noyabr  (şənbə)

57. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
58.  “İnter” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

03  noyabr  (bazar)

59. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı)
60. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ) 

05- 07 noyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup) 

XIII tur
08 noyabr (cümə)

61. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt) 

9 noyabr (şənbə)

62. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
63. “Simurq” (Zaqatala) – “İnter” (Bakı)

10 noyabr (bazar)

64. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ)
65. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı) 

15 noyabr (cümə)

A Milli komandanın yoldaşlıq oyunu 

20 noyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XIV tur
21 noyabr (cümə axşamı)

66. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)

22 noyabr (cümə)

67. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
68. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)

23 noyabr (şənbə)

69. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

24 noyabr (bazar)

70. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)

26- 28 noyabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

XV tur
29 noyabr (cümə)

71. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

30 noyabr (şənbə)

72. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı)
73. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam)
74. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
75. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

04 dekabr (çərşənbə)

Azərbaycan kuboku, 1/8 final

XVI tur
8 dekabr  (bazar)

76. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
77. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı)
78. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı)
79. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala) 
80. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

10-12 dekabr

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (qrup)

XVII tur
14  dekabr (şənbə)

81. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)
82. “İnter” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

15 dekabr (bazar)

83. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)
84. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
85. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

XVIII tur
20 dekabr  (cümə)

86. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
87. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı)
88. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)
89. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
90. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

2014-cü il

Üçüncü dövrə

XIX tur
01 fevral (şənbə)

91. “Qarabağ” (Ağdam) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
92. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qəbələ” (Qəbələ)

02 fevral (bazar)

93. “İnter” (Bakı) – AZAL (Bakı)
94. “Bakı” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
95. “Neftçi” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

XX tur
08 fevral (şənbə)

96. “Rəvan” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
97. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
98. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Qarabağ” (Ağdam)

09 fevral (bazar)

99. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Neftçi” (Bakı)
100. “Simurq” (Zaqatala) – “Bakı” (Bakı)

XXI tur
14 fevral (cümə)

101. “İnter” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

15 fevral (şənbə)

102. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
103. “Qarabağ” (Ağdam) – AZAL (Bakı)
104. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Rəvan” (Bakı)

16 fevral (bazar)

105. “Bakı” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)

18- 20 fevral

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/16 final)

XXII tur
19 fevral  (çərşənbə)

106. “Rəvan” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
107. AZAL (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

20 fevral  (cümə axşamı)

108. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Bakı” (Bakı)
109. “Neftçi” (Bakı) – “İnter” (Bakı)
110. “Simurq” (Zaqatala) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

XXIII tur
24 fevral (bazar ertəsi)

111. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Rəvan” (Bakı)

25 fevral  (çərşənbə axşamı)

112. AZAL (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) 
113. “Qarabağ” (Ağdam) – “Simurq” (Zaqatala)
114. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Neftçi” (Bakı)
115. “İnter” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

25- 27 fevral

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/16 final)

XXIV tur
01 mart  (şənbə)

116. “Bakı” (Bakı) –“Sumqayıt” (Sumqayıt)
117. “Rəvan” (Bakı) – AZAL (Bakı)

02 mart  (bazar)

118. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “İnter” (Bakı)
119. “Neftçi” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
120. “Simurq” (Zaqatala) –  “Qəbələ” (Qəbələ)

5 mart (çərşənbə)

A Milli komandanın yoldaşlıq oyunu 

XXV tur
08 mart  (şənbə)

121. “Rəvan” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
122. AZAL (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)
123. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “İnter” (Bakı)

09 mart  (bazar)

124. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Neftçi” (Bakı)
125. “Qarabağ” (Ağdam) – “Bakı” (Bakı)

12- 13 mart (çərşənbə, cümə axşamı)

Azərbaycan Kuboku, 1/4 final,

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)

XXVI tur
16 mart  (bazar)

126. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
127. “İnter” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
128. “Bakı” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
129. “Neftçi” (Bakı) – AZAL (Bakı)
130. “Simurq” (Zaqatala) – “Rəvan” (Bakı)

19 mart (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku, 1/4 final,

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/8 final)

XXVII tur
23 mart  (bazar)

131. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Simurq” (Zaqatala)
132. “Rəvan” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
133. AZAL (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
134. “Qəbələ” (Qəbələ) – “İnter” (Bakı)
135. “Qarabağ” (Ağdam) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

26 mart (çərşənbə)

Ehtiyat gün

Dördüncü dövrə

XXVIII tur
28 mart  (cümə)

136. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – AZAL (Bakı)

29 mart  (şənbə)

137. “Neftçi” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
138. “Bakı” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

30 mart  (bazar)

139. “İnter” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
140. “Qarabağ” (Ağdam) – “Qəbələ” (Qəbələ)

01- 03 aprel

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)

XXIX tur
04 aprel  (cümə)

141. “Rəvan” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

05 aprel  (şənbə)

142. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qəbələ” (Qəbələ)
143. AZAL (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)

06 aprel  (bazar)

144. “Simurq” (Zaqatala) – “İnter” (Bakı)
145. “Neftçi” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)

09-10 aprel (çərşənbə, cümə axşamı)

Ehtiyat gün

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/4 final)

XXX tur
12 aprel  (şənbə)

146. “Bakı” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
147. “İnter” (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
148. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Simurq” (Zaqatala)
149. “Qarabağ” (Ağdam) – “Rəvan” (Bakı)
150. “Qəbələ” (Qəbələ) – AZAL (Bakı)

16 aprel (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku, 1/2 final

XXXI tur
20 aprel (bazar)

151. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – AZAL (Bakı)
152. “Rəvan” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
153. “Simurq” (Zaqatala) – “Qarabağ” (Ağdam)
154. “Neftçi” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
155. “Bakı” (Bakı) – “İnter” (Bakı)

24 aprel (cümə axşamı)

Azərbaycan Kuboku, 1/2 final

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)

XXXII tur
27 aprel  (bazar)

156. “İnter” (Bakı) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
157. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Bakı” (Bakı)
158. “Qarabağ” (Ağdam) – “Neftçi” (Bakı)
159. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Simurq” (Zaqatala) 
160. AZAL (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)

30 aprel – 01 may

Çempionlar Liqası və Avropa Liqası (1/2 final)

XXXIII tur
02 may (cümə)

161. “Simurq” (Zaqatala) – AZAL (Bakı)

03 may  (şənbə)

162. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Rəvan” (Bakı)
163. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

04 may  (bazar)

164. “Bakı” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
165. “İnter” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

XXXIV tur
07 may (çərşənbə)

166. “Rəvan” (Bakı) – “Simurq” (Zaqatala)

08 may  (cümə axşamı)

167. AZAL (Bakı) – “Neftçi” (Bakı)
168. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

09 may  (cümə)

169. “Qarabağ” (Ağdam) – “İnter” (Bakı)
170. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Bakı” (Bakı)

14 may (çərşənbə)

Avropa Liqası (final)

XXXV tur
16 may (cümə)

171. “Simurq” (Zaqatala) – “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran)
172. “Neftçi” (Bakı) – “Rəvan” (Bakı)
173. “Bakı” (Bakı) – AZAL (Bakı) 
174. “İnter” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)
175. “Sumqayıt” (Sumqayıt) – “Qarabağ” (Ağdam)

XXXVI tur
21 may (çərşənbə)

176. “Xəzər Lənkəran” (Lənkəran) – “Qarabağ” (Ağdam)
177. “Qəbələ” (Qəbələ) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
178. AZAL (Bakı) – “İnter” (Bakı)
179. “Rəvan” (Bakı) – “Bakı” (Bakı)
180. “Simurq” (Zaqatala) – “Neftçi” (Bakı)

24 may (şənbə)

Çempionlar Liqası (final)

28 may (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku (final)

QEYD 1: UEFA Çempionlar Liqası və Avropa Liqası yarışında iştirak edən klublar cari mövsümdə təqvim oyunlarının vaxtlarını tur çərçivəsində dəyişdirmək hüququna malikdir. Tur çərçivəsində oyunun dəyişdirilməsi: həmin turda klubun matçının təyin olunduğu gündən bir gün sonraya və ya bir gün əvvələ dəyişdirilməsi nəzərdə tutulur. 

QEYD 2: Klubların UEFA Çempionlar Liqasında və Avropa Liqasındakı çıxışlarından asılı olaraq, Azərbaycan milli komandasının maraqları nəzərə alınaraq Topaz Premyer Liqasının təqvimində 5-ci və 9-cu turun oyunlarının keçirilmə tarixlərində dəyişiklik oluna bilər.

 

# 1662
avatar

Oxşar yazılar