2782
20:07
09 Fevral 2020

ABŞ-ın "Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatının “exit-poll” nəticələri - SİYAHI

ABŞ-ın "Artur J.Finkelstein and Associates” təşkilatı növbədənkənar parlament seçkilərində keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb.

APA-nın xəbərinə görə, nəticələrə əsasən, Yeni Azərbaycan Partiyası 69 yer, müstəqil namizədlər 41 yer, Vahid Azərbaycan Partiyası 3 yer, Azərbaycan Demokratik İslahatlar Partiyası 1 yer, Böyük Quruluş Partiyası 1 yer, BAXCP 1 yer, Ana Vətən Partiyası 1 yer, Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 3 yer qazanıb.

Seçki dairəsi

Namizəd

AJF&Associates İnc.

(ABŞ)

8 Binəqədi birinci

Quliyev Azay

46,2 %

9 Binəqədi ikinci

Qafarov Kəmaləddin

62,7 %

10 Binəqədi üçüncü

Musayev Madər

58,1%

11 Qaradağ seçki

Hüseynov Aydın

57,4%

12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal

Xasayeva Səbinə

50,9%

13 Xəzər-Pirallahı

Əliyev Rauf

46,9%

14 Xəzər

Məmmədov Soltan

52,6%

15 Yasamal birinci

Quliyev Ülvi

47,1%

16 Yasamal ikinci

Qədirli Erkin

40,8%

17 Yasamal üçüncü

Allahverdiyev Elnur

56,9%

18 Nərimanov-Nizami

Musabəyov Rasim

40,9%

19 Nərimanov birinci

Məmmədov Hikmət

45,7%

20 Nərimanov ikinci

Əliyev Adil

60,9%

21 Nəsimi birinci

İbrahimqızı Məlahət

61,1%

22 Nəsimi ikinci

Mollazadə Asim

47,1%

23 Nəsimi-Səbail

Səmədzadə Ziyad

49,0%

24 Nizami birinci

Nurullayeva Könül

42,3%

25 Nizami ikinci

Vəliyeva Sədaqət

62,1%

26 Sabunçu birinci

Fazil Mustafa

45,7%

27 Sabunçu ikinci

Salahzadə Əliabbas

57,1%

28 Sabunçu üçüncü

Quliyev Eldar

41,8%

29 Səbail

Nigar Arpadarai

42,5%

30 Suraxanı birinci

Fətəliyeva Sevinc

60,9%

31 Suraxanı ikinci

Əliyev Etibar

41,7%

32 Suraxanı üçüncü

Həsənova Afət

64,1%

33 Xətai birinci

Mirələmov Hüseynbala

57,1%

34 Xətai ikinci

Zabelin Mixail

47,3%

35 Xətai üçüncü

Abbasov Rauf Arif

41,8%

36 Xətai dördüncü

Həsənquliyev Qüdrət

42,9%

37 Nizami birinci (Gəncə)

Kərimzadə Pərvin

44,0%

38 Nizami ikinci (Gəncə

Həmzəyev Naqif

45,2%

39 Kəpəz bicini (Gəncə)

Cəfərov Müşfiq

46,4%

40 Kəpəz ikinci (Gəncə)

Quliyev Musa

41,3%

41 Sumqayıt birinci

Hüseynova Hicran

52,1%

42 Sumqayıt ikinci

Mirkişili Tahir

54,0%

43 Sumqayıt üçüncü

Hacıyev Emin

53,8%

44 Sumqayıt-Xızı

Məmmədli Müşfiq

54,1%

45 Abşeron

Əsədov Oqtay

63,8%

46 Şirvan

İltizam Yusifov

49,8%

47 Mingəçevir

Mirzəzadə Aydın

51,1%

48 Yevlax

Məmmədli İlham

52,0%

49 Yevlax-Mingəçevir

Hüseynli Əli

57,5%

50 Abşeron-Qobustan

Şahin Seyidzadə

43,1%

51 Qusar

Badamov Azər

52,7%

52 Quba

Əhmədov Vahid

41,5%

53 Quba-Qusar

Rafailov Anatoliy

43,0%

54 Şaban-Siyəzən

Qurbanov Sadiq Haqverdi

50,5%

55 Xaçmaz şəhər

Səlimov Eldəniz Adil

57,9%

56 Xaçmaz kənd

Mikayılova Sevil Əlirazi

44,4%

57 Kürdəmir

Ağazadə Əminə

50,8%

58 Hacıqabul-Kürdəmir

Hüseynov Rəfael

52,2%

59 Salyan

Əhmədova Jalə

59,2%

60 Salyan-Neftçala

Ağamalı Fəzail

49,3%

61 Neftçala

Rüstəmxanlı Sabir

40,8%

62 Saatlı

Ələkbərov Əziz

43,1%

63 Sabirabad birinci

Cəfərov Kamal

50,9%

64 Sabirabad ikinci

Məmmədov Ramin

54.0%

65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir

Əmiraslanov Əhliman

64,5%

66 Biləsuvar

Məhərəmov Bəhruz

52,0%

67 Cəlilabad şəhər

Malik Həsənov

62,2%

68 Cəlilabad kənd

Nəsirov Elman

52,2%

69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar

İbrahimli Fəzail

50,2%

70 Masallı şəhər

Məmmədov Məşhur

64.0%

71 Masallı kənd

İsgəndərov Anar

61,2%

72 Yardımlı-Masallı

Qasımlı Musa

51,2%

73 Lənkəran şəhər

Quliyev Rüfət

54,1%

74 Lənkəran kənd

Rəcəbli Hadı

53,5%

75 Lənkəran-Masallı

Paşazadə Cavanşir

58,6%

76 Lənkəran-Astara

Əsgərov Ziyafət

61,2%

77 Astara

Mahmudov Rəşad

61,2%

78 Lerik

Məmmədov İqbal

42,0%

79 İmişli

Nurullayev Razi

48,3%

80 İmişli-Beyləqan

Qənizadə Çingiz

50,6%

81 Beyləqan

İsmayılov Şahin

63,3%

82 Ağcabədi

Rzayev Tahir

60,5%

83 AğcabədiFüzuli

Abbasov Aqil

60,0%

84 Füzuli

Bayramov Vüqar

56,7%

85 Şamaxı

Tamam Cəfərova

49,8%

86 İsmayıllı

Novruzəli Aslanov

52,8%

87 Ağsu-İsmayıllı

Kərimli Tahir

50,8%

88 Göyçay

Hacıyev Sabir

54,1%

89 Göyçay-Ağdaş

Əfəndiyev Məzahir

49,8%

90 Ağdaş

Osmanov Cavid

60,9%

91 Ucar

Həsənov Ramil

51,9%

92 Zərdab-Ucar

Əliyeva Jalə

52,9%

93 Bərdə şəhər

Yıldırım Fatma

59,9%

94 Bərdə kənd

Oruc Zahid

60,4%

95 Tərtər

Alıyev Sahib

41,2%

96 Goranboy-Naftalan

Məmmədov Anar

59,8%

97 Goranboy-Ağdam-Tərtər

Vəliyev Ağalar

66,3%

98 Şəmkir şəhər

Sahibə Qafarova

62,2%

99 Şəmkir kənd

Həsənov Nurlan

62,7%

100 Şəmkir-Daşkəsən

Bayramov Kamran

63,8%

101 Göygöl-Daşkəsən

Mirbəşir Elşad

43,1%

102 Samux-Şəmkir

Səfərov Nizami

63,3%

103 Gədəbəy

Hüseynova Sevinc

61,1%

104 Gədəbəy-Tovuz

Nağıyev Arzu

50,2%

105 Tovuz

Paşayeva Qənirə

57,3%

106 Tovuz-Qazax-Ağstafa

Ağayevə Ülviyyə

51,1%

107 Qazax

Seyidov Səməd

64,1%

108 Ağstafa

Cəfərov Nizami

63,1%

109 Balakən

Məhəmməliyev Nəsib

60,5%

110 Zaqatala

Musayev Elşən

49,5%

111 Zaqatala-Balakən

Əliyeva Kamilə

50,7%

112 Qax

Kərimli Azər

51,7%

113 Şəki şəhər

İsgəndərov Vüqar

54,9%

114 Şəki kənd birinci

Əli Mənsimli

51,2%

115 Şəki kənd ikinci

Feyziyev Cavanşir

65,0

116 Qəbələ

Heydərov Fəttah

70,6%

117 Oğuz-Qəbələ

Agiyə Naxçıvanlı

68,0%

118 Ağdam şəhər

Əliyev Bəxtiyar

62,2%

119 Ağdam kənd

Sadlqov Bəxtiyar

60,6%

120 Cəbrayıl-Qubadlı

Məmmədov Ceyhun

54,2%

121 Laçın

Abbaszadə Mahir

58,2%

122 Xankəndi

Gəncəliyev Tural

57,1%

123 Kəlbəcər

Aqil Məmmədov

61,1%

124 Şuşa-Ağdam-Xocalı –Xocavənd

Elman Məmmədov

55,0%

125 Zəngilan-Qubadlı

İsmayılov İmamverdi

53,4%

Qeyd edək ki, "exit-poll" 1053 seçki məntəqəsi üzrə keçirilib.