50 yaşlı rusiyalı uzun müddət Salma Hayekin hesabına yazıb, hətta “ürəklər” də göndərib, lakin heç bir cavab almayıb.
Lent.az-ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, Kalininqradda (Rusiya Federasiyası) geniş ictimai rezonansa səbəb olan hadisə baş verib: 50 yaşlı kişi Hollivud aktrisası Salma Hayekin qarşılıqsız sevgisi səbəbindən intihara cəhd edib.
Rusiya mətbuatı xəbər verir ki, həmin şəxs öz mənzilində özünə çoxsaylı bıçaq xəsarətləri yetirərək intihara cəhd edib.
İlkin məlumatlara görə, çarəsiz hərəkətə səbəb ulduza uzun müddət davam edən vəsvəsə olub. Kişi sosial şəbəkələrdə aktrisanın həyatını fəal şəkildə izləyib, onun nəşrlərinə şərhlər yazıb, cavab ümidi ilə “ürəklər” və şəxsi mesajlar göndərib. Ancaq ulduz heç vaxt onun istəklərinə cavab verməyib, dostlarının dediyinə görə, bu, onu dərin məyusluğa sürükləyib.
Faciə baş verən səhər kişi depressiv vəziyyətdə oyanıb. Ümidlərinin puç olduğunu anlayaraq intihar etmək qərarına gəlib. Bıçaqla silahlanmış rusun qollarında, boynunda və ovuclarında çoxsaylı kəsiklər, həmçinin vətərlər və hətta cinsiyyət orqanlarında dərin yaralar olub.
Qonşular və qohumlar mənzildəki qışqırıqlara və səs-küyə tez reaksiya verib və dərhal təcili yardım çağırıblar. Gələn həkimlər ilkin tibbi yardım göstərib, qanaxmanı dayandırıb və zərərçəkmişi xəstəxanaya çatdırıblar. Həkimlərin sözlərinə görə, kişinin vəziyyəti ağır olaraq qalır. Tibb işçiləri ilə söhbət zamanı o, intihara cəhdinin səbəbinin aktrisanın qarşılıqsız sevgisi olduğunu etiraf edib.
Psixiatrlar xəstənin vəziyyətini qiymətləndirdikdən sonra əlavə müşahidə və psixi sağlamlıq mütəxəssisləri ilə məsləhətləşməni tövsiyə edirlər.
Maraqlıdır ki, fanat öz kumirinin həyatından bəzi faktları qaçırıb. Salma Hayek uzun müddətdir ki, Kerinq lüks korporasiyasının sahibi fransız milyarder Fransua-Anri Pino ilə evlidir.
Aktrisanın Fransua-Anri Pino ilə evliliyi qalmaqalsız ötüşməyib: keçmişdə milyarderin bir oğlu olan supermodel Linda Evanqelista ilə münasibəti olub. Əvvəlcə Pino uşağı tanımaqdan imtina edib və aliment ödəməyib, bu isə 2011-ci ildə məhkəmə prosesi ilə nəticələnib. Məhkəmə qərarından sonra o, oğlunun həyatında fəal iştirak edib və onun mövqe dəyişikliyinə məhz Hayekin dəstəyinin təsir etdiyi barədə şayiələr yayılıb.