Məşhur "Qanuni oğru"ya CİDDİ CƏZA
31 mart 2025 17:53 (UTC +04:00)
Məşhur "qanuni oğru" Sergey Stokozub (“Samariski”), əvvəlki hədə-qorxu ilə pul tələb etmə ittihamlarına əlavə olaraq, indi yeni bir cinayət işi ilə üzləşir.
Lent.az bu barədə xarici KİV-ə istinadən xəbər verir.
Yeni ittihamın detalları
İstintaqın məlumatına görə, Stokozub, əvvəllər hədə-qorxu ilə pul tələb etmə cinayətində ittiham olunmuşdu. Son araşdırmalar nəticəsində ona qarşı əlavə olaraq yeni ittihamlar irəli sürülüb.
Hüquqi proses və gözlənilən nəticələr
Stokozuba qarşı açılan yeni cinayət işi, onun əvvəlki ittihamlarla birlikdə daha ciddi cəzalarla üzləşə biləcəyini göstərir. Hüquq-mühafizə orqanları onun cinayət fəaliyyətini geniş şəkildə araşdırır və məhkəmə prosesi davam edir.
Sosial və hüquqi reaksiyalar
Sergey Stokozubun yeni ittihamlarla üzləşməsi, cəmiyyət və hüquq-mühafizə orqanları arasında geniş müzakirələrə səbəb olub. Onun kriminal fəaliyyəti və bu fəaliyyətin hüquqi nəticələri barədə müxtəlif fikirlər səsləndirilir.