Bakının bu yollarında tıxac var -  SİYAHI
26 avqust 2021 09:17 (UTC +04:00)
Hazırda paytaxtın bir sıra küçə və prospektlərində sıxlıq müşahidə olunur.
Bakı Nəqliyyat Agentliyindən Lent.az-a verilən məlumata görə, səhər saatlarında sürücülərin tıxacda qaldığı yollar aşağıdakılardır:
1. Bakı – Sumqayıt şossesi – (Xırdalan dairəsi istiqamətindən başlayaraq,Avtovağzal metro stansiyasının yaxınlığına qədər,20 Yanvar dairəsi istiqamətində) sıxlıq
2. Binəqədi şosesi – (Əsasən,Biləcəri – Baksol yolu ilə kəsişməyə qədər,Şəhər istiqamətində sıxlıq müşahidə olunmaqdadır.Sıxlıq başlayan hissədə heç bir küçə kəsişməsi yoxdur).
3. Ziya Bünyadov prospekti – Əsas yol (Əhməd Rəcəbli küçəsi ilə kəsişmədən başlayaraq,DİN Hospitalın qarşısına qədər olan hissə,20 Yanvar dairəsi istiqaməti üzrə sıxlıq müşahidə olunur. Səbəbi isə,Yol – nəqliyyat vasitələrinin çoxluğudur.
4. Tbilisi prospekti – Əsas yol - (20 Yanvar dairəsindən başlayaraq,əsasən,Şəfayət Mehdiyev küçəsi ilə kəsişməyə qədər,şəhər istiqamətində) sıxlıq.