Tünzalə Ağayeva Türkiyədə mükafatlandırıldı
Bu barədə Lent.az-a açıqlama verən əməkdar artist bildirib ki, o, bu ada Türkiyədə fəaliyyətdə olan Jurnalistlər Assosiasiyası" (Avrupa Gazeteciler Derneği) tərəfindən layiq görülüb: “Hər il ənənəvi olaraq keçirilən bu mükafatlandırma mərasimində Türkiyədə hər hansı bir fəaliyyəti olan, bu ölkədə tanınan bir neçə şəxs qiymətləndirilir. Bu il Azərbaycandan “İlin sənətçisi” adına mən layiq görüldüm. İki ölkə arasında bu cür qiymətləndirmənin olması çox müsbət haldır. İstəyərdik ki, Azərbaycanda da belə bir tədbir olsun. Biz də türkiyəlilərə mükafat verək”.
Qeyd edək ki, Antalyada baş tutan tədbirdə görkəmli ictimai xadimləri, Türkiyənin mədəniyyət və incəsənət xadimləri iştirak ediblər.
Tünzalə Ağayeva ilə birgə Azərbaycan tərəfdən millət vəkilləri Qənirə Paşayeva, Ceyhun Osmanlı, modelyer Gülnarə Xəlilova da mükafat alanlar sırasında olub.