Azərbaycanda çirkab içində satılan ətlər aşkarlandı -FOTO
06 avqust 2021 10:37 (UTC +04:00)
Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) əməkdaşları Tərtər Rayon İcra Hakimiyyətinin və Tərtər Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları ilə birgə Tərtər rayonunda fəaliyyət göstərən heyvan kəsimi və ət satışı yerlərində reydlər keçirib.
AQTA-dan Lent.az-a verilən məlumata görə, reydlər zamanı heyvan kəsiminin və ət satışının antisanitar şəraitdə və baytarlıq ekspertizası aparılmadan həyata keçirildiyi məntəqələr aşkar edilib. Yerli icra orqanlarının əməkdaşları tərəfindən qida təhlükəsizliyi tələblərinə uyğun olmadan heyvan kəsimində istifadə edilən dəmir konstruksiyalar sökülüb.
Eyni zamanda kəsimlə məşğul olan şəxslərə öz fəaliyyətlərini qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qurmaları və heyvan kəsimini mərkəzləşdirilmiş, müasir kəsim məntəqələrində həyata keçirmələri üçün zəruri məlumatlar verilib.