Avropa Liqası: 5 klub növbəti mərhələdə
05 noyabr 2010 10:47 (UTC +04:00)

Avropa Liqası: 5 klub növbəti mərhələdə

Lent.az-ın məlumatına görə, noyabrın 4-də baş tutan qarşılaşmalardan sonra 5 klub – MOİK, “Zenit” (hər ikisi Rusiya), BATE (Belarus), “Ştutqart” (Almaniya) və “Portu” (Portuqaliya) 1/16 finala vəsiqəni vaxtından əvvəl təmin edib.

“Portu” məhz Türkiyənin turnirdəki yeganə təmsilçisi “Beşiktaş”la heç-heçə sayəsində növbəti mərhələyə yüksəlib. 1:1 hesabı ilə başa çatan qarşılaşmada hesabı 36-cı dəqiqədə Falkao açıb. O, “Beşiktaş”ın qapısına təyin olunan penaltini dəqiq yerinə yetirib. “Qartallar” bu qola 62-ci dəqiqədə cavab veriblər. Nihat Kahveçi fərqlənib. Komandaların hərəyə bir oyunçusu isə qırmızı vərəqə alıb. 59-cu dəqiqədə “Portu”dan Kristian Rodriges, 67-ci dəqiqədə isə “Beşiktaş”lı İbrahim Toraman meydançadan qovulublar.

Paralel keçirilən qarşılaşmada Avstriya “Rapid”inin Bolqarıstan MOİK-inə 1:2 hesabı ilə uduzmasından sonra portuqaliyalılar növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin ediblər. “Beşiktaş” isə L qrupundan digər vəsiqəyə xeyli yaxınlaşıb.

A qrupu

“Yuventus” (İtaliya) – “Zalsburq” (Avstriya) – 0:0
“Lex” (Polşa) – “Mançester Siti” (İngiltərə) – 3:1

1. “Lex” – 7
2. “Mançester Siti” – 7
3. “Yuventus” – 4
4. “Zalsburq” – 2.

B qrupu

“Bayer” (Almaniya) – “Aris” (Yunanıstan) – 1:0
“Rusenborq” (Norveç) – “Atletiko” (İspaniya) – 1:2

1. “Bayer” – 8
2. “Atletiko” – 7
3. “Aris” – 4
4. “Rusenborq” – 3.

C qrupu

“Levski” (Bolqarıstan) – “Lill” (Fransa) – 2:2
“Gent” (Belçika) – “Sportinq” (Portuqaliya) – 3:1

1. “Sportinq” – 9
2. “Lill” – 5
3. “Levski” – 4
4. “Gent” - 4

D qrupu

“Brügge” (Belçika) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – 0:2
PAOK (Yunanıstan) – “Vilyarreal” (İspaniya) – 1:0

1. PAOK – 7
2. “Dinamo” – 7
3. “Vilyarreal” – 6
4. “Brügge” – 2.

E qrupu

“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – AZ (Hollandiya) – 2:0
BATE (Belarus) – “Şerif” (Moldova) – 3:1

1. BATE – 10
2. “Dinamo” – 7
3. AZ – 3
4. “Şerif” – 3.

F qrupu

MOİK (Moskva, Rusiya) – “Palermo” (İtaliya) – 3:1
“Lozanna-Sport” (İsveçrə) – “Sparta” (Çexiya) – 1:3

1. MOİK – 12
2. “Sparta” – 7
3. “Palermo” – 3
4. “Lozanna-Sport” – 1.

G qrupu

“Hayduk” (Xorvatiya) – “Zenit” (Rusiya) – 2:3
AEK (Yunanıstan) – “Anderlext” (Belçika) – 1:1

1. “Zenit” – 12
2. “Anderlext” – 4
3. AEK – 4
4. “Hayduk” – 3.

H qrupu

“Xetafe” (İspaniya) – “Ştutqart” (Almaniya) – 0:3
“Odense” (Danimarka) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 2:0

1. “Ştutqart” – 12
2. “Yanq Boyz” – 6
3. “Xetafe” – 3
4. “Odense” – 3.

İ qrupu

PSV (Hollandiya) – “Debretsen” (Macarıstan) – 3:0
“Sampdoriya” (İtaliya) – “Metallist” (Ukrayna) – 0:0

1. PSV – 10
2. “Metallist” – 7
3. “Sampdoriya” – 5
4. “Debretsen” – 0.

J qrupu

PSJ (Fransa) – “Borussiya” (Dortmund, Almaniya) – 0:0
“Sevilya” (İspaniya) – “Karpatı” (Ukrayna) – 4:0

1. “Sevilya” – 9
2. PSJ – 8
3. “Borussiya” D – 5
4. “Karpatı” – 0.

K qrupu

“Liverpul” (İngiltərə) – “Napoli” (İtaliya) – 3:1
“Styaua” (Rumıniya) – “Utrext” (Hollandiya) – 3:1

1. “Liverpul” – 8
2. “Styaua” – 5
3. “Napoli” – 3
4. “Utrext” – 3.

L qrupu

“Portu” (Portuqaliya) – “Beşiktaş” (Türkiyə) – 1:1
“Rapid” (Vyana, Avstriya) – MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – 1:2

1. “Portu” - 10
2. “Beşiktaş” – 7
3. “Rapid” – 3
4. MOİK – 3.
# 514

Oxşar yazılar