Narkotiklərin gömrükdən keçirilməsinin qarşısı alındı
17 dekabr 2020 13:17 (UTC +04:00)
Naxçıvan gömrüyündə külli miqdarda narkotik aşkarlandı - FOTO
Naxçıvan Muxtar Respublikasından tranzit keçməklə Almaniyaya yük aparan “Volvo” markalı nəqliyyat vasitəsinə Şahtaxtı gömrük-sərhəd buraxılış məntəqəsində rentgen qurğusu vasitəsilə gömrük baxışı həyata keçirilib.
Dövlət Gömrük Komitəsindən Lent.az-a verilən məlumata görə, bu zaman əşyaların içərisində şübhəli təsvirlər müəyyən olunub. Şübhəli təsvirlər əsasında nəqliyyat vasitəsinin qoşqusuna fiziki baxış həyata keçirilən zaman köhnə mebellerin içində süni olaraq yaradılmış və üzərinə taxta örtük çəkilərək aşkar edilməsi çətinləşdirilmiş gizli saxlanc yerlərindən 30 bükümdə, ümumu çəkisi 23 kiloqram 950,6 qram olan narkotik vasitə - tiryək aşkar edilərək götürülüb.
Faktla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin İstintaq bölməsində Cinayət Məcəlləsinin 206.2-ci maddəsi ilə (qaçaqmalçılıq yolu ilə narkotik vasitələrin gömrük nəzarətindən kənar və ya ondan gizli keçirilməsi) cinayət işi açılıb.