Qəhrəmanlar unudulmur – Milli Qəhrəmanlar Bəxtiyar Allahverdiyev və Şikar Aslanov
Lent.az da bu təşəbbüsə qoşulur və Milli Qəhrəmanların doğum günlərində onlar haqqında məlumatları dərc edir.
Qəhrəmanlar unudulmur!
Bəxtiyar Əzizağa oğlu Allahverdiyev 1974-cü il iyunun 10-da Bakı şəhərində anadan olub. O, 1992-ci il Milli Ordunun sıralarında hərbi xidmətə başlayıb, Füzuli, Murovdağ əməliyyatlarında, Qubadlının müdafiəsində, 1994-cü ildə Tərtər və Ağdərə istiqamətində ağır döyüşlərdə iştirak edib, qəhrəmanlıqla vuruşub. Hazırda polis sıralarında çalışır.
Şikar Davud oğlu Aslanov 1970-ci il iyunun 10-da Cəbrayıl rayonunun Süleymanlı kəndində anadan olub. O, 1990-cı ildən Cəbrayıl rayonunda milis (polis) sıralarına daxil olub, doğma rayonun və yaxın ərazilərin müdafiəsində fəal iştirak edib, 1992-ci ilin iyun ayında Sur kəndi uğrunda döyüşlərdə xüsusi fərqlənib, idarə etdiyi döyüş maşını ilə düşmənin bir neçə atəş nöqtəsini məhv etməklə döyüşün taleyini həll edib. O, 1992-ci il iyulun 2-də “Şayaq” əməliyyatı zamanı başından yaralanıb və həlak olub. Doğulduğu Süleymanlı kəndində dəfn edilib, kəndin orta məktəbi onun adını daşıyır.