Belarusun balet ulduzları Bakıda çıxış edəcəklər
Noyabrın 10-da Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrında balet həvəskarlarının çox sevdikləri L.Minkusun “Don Kixot” baletinin tamaşası keçiriləcək. Teatrın mətbuat xidmətindən Lent.az-a verilən məlumata görə, tamaşada əsas partiyaları ifa etmək üçün Teatrın rəhbərliyi Belarus Milli Akademik Böyük Opera və Balet Teatrının aparıcı solistləri Yekaterina Oleynik və Konstantin Kuznetsovu dəvət edib.
Kitri partiyasını ifa edəcək Yekaterina Oleynik Belarus Teatrının ən parlaq solistlərindən biridir. 2011-ci ildə Y.Oleynik yaradıcılıq nailiyyətləri və yüksək professional ustalığına görə Fransiska Skorina medalı ilə təltif edilib.
Tamaşada Bazil rolunu Belarusun əməkdar artisti, balet artistlərinin beynəlxalq müsabiqələrinin laureatı Konstantin Kuznetsov ifa edəcək.
Tamaşanın dirijoru isə Belarusun Xalq Artisti, professor Vyaçeslav Voliçdir.
“Don Kixot” baletinin tamaşası Azərbaycan və Belarus Opera və Balet Teatrlarının rəhbərliyi arasında imzalanmış memorandum çərçivəsində baş tutacaq.