UEFA Konfrans Liqasının qrup mərhələsində 4-cü turun oyunları keçirildi
10 noyabr 2023 03:38 (UTC +04:00)

UEFA Konfrans Liqasının qrup mərhələsində 4-cü turun oyunları keçirildi

UEFA Konfrans Liqasının qrup mərhələsində bu gün 4-cü turun oyunları keçirilib.

Lent.az xəbər verir ki, turun bütün görüşləri eyni gündə baş tutub.

Mahir Emrelinin komandası Zaqreb “Dinamo”su bu turda Plzen “Viktoriya”sına səfərdə növbəti dəfə məğlubiyyətə üzülüb.

Türkiyə təmsilçilərindən “Beşiktaş” evdə “Bodo Qlimt”, “Fənərbaxça” isə Bolqarıstanda “Ludoqorets”ə uduzub.

Avropa Konfrans Liqası

Qrup mərhələsi

9 noyabr

A qrupu

“Olimpiya” (Sloveniya) – “Klaksvik” (Farer adaları) 2:0

Qollar: Sualehe, 84. Nukiç, 88.

“Slovan” (Bratislava, Slovakiya) – “Lill” (Fransa) 1:1

Qollar: Kavriç, 80 – A.Qomes, 52.

Xal: Lill – 8. Slovan – 7. Klaksvik – 4. Olimpiya – 3.

B qrupu

“Breydablik” (İslandiya) – “Gent” (Belçika) 2:3

Qollar: Svanthorsson, 16; 18 – Orban, 6; 54-pen; 69.

“Zarya” (Ukrayna) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 1:3

Qollar: Alefirenko, 74 – Lukkassen, 7. Perets, 26; 43.

Xal: Gent – 10. Makkabi – 6. Zarya – 4. Breydablik – 0.

C qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) – “Ballkani” (Kosovo) 0:0

“Viktoriya” (Plzen, Çexiya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) 1:0

Qol: Çori, 35-pen.

Xal: Viktoriya – 12. Ballkani – 4. Astana – 4. Dinamo – 3.

D qrupu

“Beşiktaş” (Türkiyə) – “Bodo Qlimt” (Norveç) 1:2

Qollar: T.Bingöl, 64 – Mumbaqna, 38; 49.

“Brügge” (Belçika) – “Luqano” (İsveçrə) 2:0

Qollar: Tyaqo, 62-pen. Vanaken, 90+6.

Xal: Brügge – 10. Bodo Qlimt – 7. Luqano – 4. Beşiktaş – 1.

E qrupu

“Legiya” (Polşa) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) 2:0

Qollar: Auqustinyak, 14. Xosue, 30-pen.

“Aston Villa” (İngiltərə) – “Alkmar” (Niderland) 2:1

Qollar: D.Karlos, 61. Uotkins, 81 – Pavlidis, 52.

Xal: Legiya – 9. Aston Villa – 9. Zrinski – 3. Alkmar – 3.

 

F qrupu

“Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Genk” (Belçika) 1:1

Qollar: Peşiç, 47 – Munyos, 62.

“Çukariçki” (Serbiya) – “Fiorentina” (İtaliya) 0:1

Qol: Nzola, 8-pen.

Xal: Fiorentina – 8. Ferentsvaroş – 6. Genk – 6. Çukariçki – 0.

G qrupu

PAOK (Yunanıstan) – “Aberdin” (Şotlandiya) 2:2

Qollar: Tayson, 23. Samatta, 67 – Duk, 14. Makqreyt, 70.

HJK (Finlandiya) – “Ayntraxt” (Almaniya) 0:1

Qol: Şaibi, 31.

Xal: PAOK – 10. Ayntraxt – 9. Aberdin – 2. HJK – 1.

H qrupu

“Nordsyelland” (Danimarka) – “Spartak” (Trnava, Slovakiya) 1:1

Qollar: İnqvartsen, 32-pen – Duris, 61.

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) 2:0

Qollar: Pyotrovski, 18. Seko, 90+2.

Xal: Fənərbaxça – 9. Nordsyelland – 7. Ludoqorets – 6. Spartak – 1.

1 2 3 4 5 İDMAN XƏBƏRLƏRİ
# 5787
avatar

Oxşar yazılar