05 avqust 2009 11:00 (UTC +04:00)

Premyer Liqanın təqvimi təsdiqləndi – TAM SİYAHI

Futbol üzrə XVIII Azərbaycan Premyer Liqasının təqvimi təsdiqlənib.
Lent.az-ın Peşəkar Futbol Liqasının rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, ilk turun açılış oyunu avqustun 14-ə təsadüf edəcək.
Həmin gün Salyanda "Muğan" və Sumqayıtın "Standard" klubları qarşılaşacaqlar. Turun qalan oyunlarından 3-ü şənbəyə, 2-si isə bazar gününə təsadüf edəcək.
Qarşıdakı mövsümdə Premyer Liqa 4 dövrədən ibarət olacaq. Təsnifat mərhələsi adlanan ilk 2 dövrədə ilk və sonrakı 6-lığın tərkibi müəyyənləşəcək. Bundan sonra ilk 6-lıq mükafatlar, sonrakı 6-lıq isə yüksək liqada qalmaq uğrunda 2 dövrəlik mübarizə aparacaqlar.
Premyer Liqanın təsnifat mərhələsinin tam təqvimi
Birinci dövrə - 2009-cu il
I tur
14 avqust (cümə)

1. «Muğan» (Salyan) – «Standard» (Sumqayıt)

15 avqust (şənbə)

2. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) – «Bakı» (Bakı)
3. «Turan» (Tovuz) – «Qarabağ» (Ağdam)
4. «İnter» (Bakı) – «Karvan» (Yevlax)

16 avqust (bazar)

5. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) – «Neftçi» (Bakı)
6. «Qəbələ» (Qəbələ) – «Simurq» (Zaqatala)
18-20 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
II tur
21 avqust (cümə)

7. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «İnter» (Bakı)

22 avqust (şənbə)

8. «Neftçi» (Bakı)» - «Turan» (Tovuz)
9. «Simurq» (Zaqatala) - «Muğan» (Salyan)

23 avqust (bazar)

10. «Bakı» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)
11. «Karvan» (Yevlax) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
12. «Qarabağ» (Ağdam) - «Qəbələ» (Qəbələ)
25-27 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
III tur
28 avqust (cümə)

13. «Standard» (Sumqayıt) - «Simurq» (Zaqatala)

29 avqust (şənbə)

14. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Neftçi» (Bakı)
15. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)

30 avqust (bazar)

16. «İnter» (Bakı) - «Bakı» (Bakı)
17. «Turan» (Tovuz) - «Karvan» (Yevlax)
18. «Muğan» (Salyan) - «Qarabağ» (Ağdam)
5 sentyabr (şənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Azərbaycan – Finlandiya

9 sentyabr (çərşənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Almanya – Azərbaycan
IV tur
11 sentyabr (cümə)

19. «Karvan» (Yevlax) - «Qəbələ» (Qəbələ)

12 sentyabr (şənbə)

20. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Turan» (Tovuz)
21. «Bakı» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)

13 sentyabr (bazar)

22. «Neftçi» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)
23. «Qarabağ» (Ağdam) - «Standard» (Sumqayıt)
24. «İnter» (Bakı) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
15-17 sentyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
16-17 sentyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/16 final görüşlərinin ilk oyunları
V tur
18 sentyabr (cümə)

25. «Turan» (Tovuz) - «İnter» (Bakı)

19 sentyabr (şənbə)

26. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
27. «Standard» (Sumqayıt) - «Neftçi» (Bakı)

20 sentyabr (bazar)

28. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Bakı» (Bakı)
29. «Muğan» (Salyan) - «Karvan» (Yevlax)
30. «Simurq» (Zaqatala) - «Qarabağ» (Ağdam)
23-24 sentyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/16 final görüşlərinin cavab oyunları
VI tur
25 sentyabr (cümə)

31. «İnter» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)

26 sentyabr (şənbə)

32. «Bakı» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
33. «Karvan» (Yevlax) - «Standard» (Sumqayıt)
34. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Muğan» (Salyan)

27 sentyabr (bazar)

35. «Neftçi» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)
36. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Turan» (Tovuz)
10 oktyabr (şənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Lixtenşteyn – Azərbaycan

14 oktyabr (çərşənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Azərbaycan – Rusiya
VII tur
17 oktyabr (şənbə)

37. «Standard» (Sumqayıt) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
38. «Turan» (Tovuz) - «Bakı» (Bakı)
39. «Simurq» (Zaqatala) - «Karvan» (Yevlax)

18 oktyabr (bazar)

40. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
41. «Muğan» (Salyan) - «İnter» (Bakı)
42. «Qarabağ» (Ağdam) - «Neftçi» (Bakı)
20-22 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
21 oktyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
VIII tur
23 oktyabr (cümə)

43. «İnter» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)

24 oktyabr (şənbə)

44. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Simurq» (Zaqatala)
45. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)

25 oktyabr (bazar)

46. «Bakı» (Bakı) - «Neftçi» (Bakı)
47. «Karvan» (Yevlax) - «Qarabağ» (Ağdam)
48. «Turan» (Tovuz) - «Qəbələ» (Qəbələ)
IX tur
30 oktyabr (cümə)

49. «Qarabağ» (Ağdam) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)

31 oktyabr (şənbə)

50. «Simurq» (Zaqatala) - «İnter» (Bakı)
51. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Bakı» (Bakı)

1 noyabr (bazar)

52. «Neftçi» (Bakı) - «Karvan» (Yevlax)
53. «Muğan» (Salyan) - «Turan» (Tovuz)
54. «Standard» (Sumqayıt) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
3-5 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
4-5 noyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/8 final görüşlərinin ilk oyunları
X tur
7 noyabr (şənbə)

55. «Bakı» (Bakı) - «Karvan» (Yevlax)
56. «İnter» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
57. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Muğan» (Salyan)

8 noyabr (bazar)

58. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Neftçi» (Bakı)
59. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)
60. «Turan» (Tovuz) - «Standard» (Sumqayıt)
11-12 noyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/8 final görüşlərinin cavab oyunları
14-18 noyabr
“A” Azərbaycan milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu
XI tur
20 noyabr (cümə)

61. «Standard» (Sumqayıt) - «Qəbələ» (Qəbələ)

21 noyabr (şənbə)

62. «Karvan» (Yevlax) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
63. «Simurq» (Zaqatala) - «Turan» (Tovuz)

22 noyabr (bazar)

64. «Muğan» (Salyan) - «Bakı» (Bakı)
65. «Neftçi» (Bakı) - «İnter» (Bakı)
66. «Qarabağ» (Ağdam) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
24-26 noyabr
Çempionlar Liqası
25 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
İkinci dövrə
XII tur
27 noyabr (cümə)

67. «Qarabağ» (Ağdam) - «Turan» (Tovuz)

28 noyabr (şənbə)

68. «Bakı» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
69. «Simurq» (Zaqatala) - «Qəbələ» (Qəbələ)

29 noyabr (bazar)

70. «Karvan» (Yevlax) - «İnter» (Bakı)
71. «Neftçi» (Bakı) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
72. «Standard» (Sumqayıt) - «Muğan» (Salyan)
2-3 dekabr
Avropa Liqası
XIII tur
4 dekabr (cümə)

73. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Karvan» (Yevlax)

5 dekabr (şənbə)

74. «Standard» (Sumqayıt) - «Bakı» (Bakı)
75. «Turan» (Tovuz) - «Neftçi» (Bakı)

6 dekabr (bazar)

76. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Qarabağ» (Ağdam)
77. «Muğan» (Salyan) - «Simurq» (Zaqatala)
78. «İnter» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
8-9 dekabr
Çempionlar Liqası
XIV tur
8 dekabr (çərşənbə axşamı)

79. «Karvan» (Yevlax) - «Turan» (Tovuz)

9 dekabr (çərşənbə)

80. «Simurq» (Zaqatala) - «Standard» (Sumqayıt)
81. «Bakı» (Bakı) - «İnter» (Bakı)

10 dekabr (cümə axşamı)

82. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
83. «Neftçi» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)
84. «Qarabağ» (Ağdam) - «Muğan» (Salyan)
XV tur
12 dekabr (şənbə)

85. «Simurq» (Zaqatala) - «Bakı» (Bakı)

13 dekabr (bazar)

86. «Standard» (Sumqayıt) - «Qarabağ» (Ağdam)
87. «Muğan» (Salyan) - «Neftçi» (Bakı)
88. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Karvan» (Yevlax)
89. «Turan» (Tovuz) - «Xəzər-Lənəkran» (Lənkəran)
90. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «İnter» (Bakı)
16-17 dekabr
Avropa Liqası
XVI tur
18 dekabr (cümə)

91. «Karvan» (Yevlax) - «Muğan» (Salyan)

19 dekabr (şənbə)

92. «İnter» (Bakı) - «Turan» (Tovuz)
93. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Qəbələ» (Qəbələ)

20 dekabr (bazar)

94. «Bakı» (Bakı) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
95. «Neftçi» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)
96. «Qarabağ» (Ağdam) - «Simurq» (Zaqatala)
23 dekabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XVII tur
25 dekabr (cümə)

97. «Standard» (Sumqayıt) - «Karvan» (Yevlax)

26 dekabr (şənbə)

98. «Turan» (Tovuz) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
99. «Simurq» (Zaqatala) - «Neftçi» (Bakı)

27 dekabr (bazar)

100. «Qarabağ» (Ağdam) - «Bakı» (Bakı)
101. «Muğan» (Salyan) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
102. «Qəbələ» (Qəbələ) - «İnter» (Bakı)
2010-cu il
XVIII tur
5 fevral (cümə)

103. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Standard» (Sumqayıt)

6 fevral (şənbə)

104. «Bakı» (Bakı) - «Turan» (Tovuz)
105. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)

7 fevral (bazar)

106. «İnter» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)
107. «Karvan» (Yevlax) - «Simurq» (Zaqatala)
108. «Neftçi» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
XIX tur
12 fevral (cümə)

109. «Standard» (Sumqayıt) - «İnter» (Bakı)

13 fevral (şənbə)

110. «Qarabağ» (Ağdam) - «Karvan» (Yevlax)
111. «Simurq» (Zaqatala) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)

14 fevral (bazar)

112. «Neftçi» (Bakı) - «Bakı» (Bakı)
113. «Muğan» (Salyan) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
114. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Turan» (Tovuz)
XX tur
16 fevral (çərşənbə axşamı)

115. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Qarabağ» (Ağdam)
116. «İnter» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)

17 fevral (çərşənbə)

117. «Karvan» (Yevlax) - «Neftçi» (Bakı)
118. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)
119. «Turan» (Tovuz) - «Muğan» (Salyan)
120. «Bakı» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)
XXI tur
20 fevral (şənbə)

121. «Qarabağ» (Ağdam) - «İnter» (Bakı)
122. «Simurq» (Zaqatala)- «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
123. «Karvan» (Yevlax) - «Bakı» (Bakı)

21 fevral (bazar)

124. «Neftçi» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
125. «Standard» (Sumqayıt) - «Turan» (Tovuz)
126. «Muğan» (Salyan) - «Qəbələ» (Qəbələ)
XXII tur
26 fevral (cümə)

127. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Karvan» (Yevlax)

27 fevral (şənbə)

128. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
129. «Bakı» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)

28 fevral (bazar)

130. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Standard» (Sumqayıt)
131. «Turan» (Tovuz) - «Simurq» (Zaqatala)
132. «İnter» (Bakı) - «Neftçi» (Bakı)
3 mart (çərşənbə)
“A” Azərbaycan milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu
6-7 mart (şənbə, bazar)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/4 final görüşlərinin ilk oyunları
Final mərhələsi
17-18 mart (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/4 final görüşlərinin cavab oyunları
31 mart (çərşənbə)
Ehtiyat gün
14 aprel (çərşənbə)
Ehtiyat gün
28-29 aprel (çərşənbə, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/2 final görüşlərinin ilk oyunları
5-6 may (çərşənbə, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/2 final görüşlərinin cavab oyunları.
# 219

Oxşar yazılar