YPX maşını radara düşdü, cəriməsi vətəndaşa gəldi - RƏSMİ AÇIQLAMA
31 may 2022 11:16 (UTC +04:00)
Azərbaycanda Yol Patrul Xidməti avtomobilinin radar cəriməsi vətəndaşa gəlib.
Lent.az xəbər verir ki, bununla bağlı cərimə gələn şəxs özünü sosial şəbəkə hesabında məlumat paylaşıb. O bildirib ki, səhər tezdən telefonuna İmişli-Bəhramtəpə yolunda idarə etdiyi avtomobilin sürət həddini aşması ilə bağlı bildiriş gəlib. Vətəndaş həmçinin heç vaxt maşını olmadığını qeyd edib.
Məsələ ilə bağlı Dövlət Yol Polisi İdarəsinin ictiamiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi. Polis mayoru Rövşən Tağıyev Lent.az-a münasibət bildirib. O, hadisənin texniki səhv ucbatından baş verdiyini və problemin aradan qaldırıldığını dilə gətirib:
“Yollarda təhlükəsizlik qaydalarının xüsusən, sürət həddinin qeydə alınması texniki avadanlıqlarla həyata keçirildiyi üçün bəzi hallarda belə səhvlər olur. Bu səhvlər isə adətən bir hərf səhvi nəticəsində baş verir. Hazırda problem dərhal aradan qaldırılıb və vətəndaşa göndərilən cərimə ləğv edilib”.