Ermənistan vətəndaşlarından ibarət terrorçu silahlı birləşmənin üzvünün ADLARI
11 iyun 2021 09:13 (UTC +04:00)
Ermənistan vətəndaşlarından ibarət terrorçu silahlı birləşmənin 26 üzvünün adları məlum olub.
APA-nın məlumatına görə, iki qrupa bölünən erməni terrorçuların cinayət işi Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində baxılacaq.
Astanyan Yeqiş Oqanesoviç, Aramyan Karen Armenoviç, Avakyan Tiqran Manikoviç, Qevorkyan Ovsep Robertoviç, Martirosyan Gevorg Samueloviç, Qevorkyan Robert Ovikoviç, Avetisyan Vaqarşak Aşotoviç, Akopyan Volodiya Qaqiqoviç, Sukiasyan Andranik Srapoviç, Manukyan Andranik Tiqranoviç, Saqateryan Qriqor Seyranoviç və Giraqusyan Eduard Armenoviç cinayət işi hakim Faiq Qəniyevin icraatında araşdırılacaq.
Karapetyan Rafik Robertoviç, Qolayan Qurgen Hovannesoviç, Tadevosyan Hrayr Seryojeviç, Maloyan Vaqarşak Merojanoviç, Yerğiazaryan Sasun Seyranoviç, Vardanyan Arsen Araikoviç, Bahrekyan Vahagen Edikoçiv, Soğomanyan Setrak Samveloviç, Dilanyan Arman Vazgenoviç, Martoyan Manuk Xovanesoviç, Anbardanyan Vels Karapetoviç, Mikaelyan Andranik Vazgenoviç, Qriqoryan Feliks Arşakoviç cinayət işi isə Azad Məcidovun icraatına araşdıralacaq.