Avropa çempionatı: Qaliblərin savaşı
08 oktyabr 2010 18:58 (UTC +04:00)

Avropa çempionatı: Qaliblərin savaşı

Lent.az-ın məlumatına görə, Bakı vaxtı ilə saat 23:45-də başlanacaq görüşü ingiltərəli baş hakim Hovard Uebb idarə edəcək.

Azərbaycan milli komandası ilə birgə A qrupunda yer alan bu iki komandanın oyunu Berlindəki “Olimpiaştadion” arenasında baş tutacaq. Görüş Türkiyənin NTV telekanalı vasitəsilə canlı yayımlanacaq.

Almaniyanın heyətində Bastian Şvaynştayger və Kevin Qrosskröts, Türkiyədən isə Arda Turan və Səlcuk Şahin zədə üzündən çıxış etməyəcəklər. Oyunu izləyənlər arasında Almaniya kansleri Angela Merkellə Türkiyənin baş naziri Rəcəb Tayyip Ərdoğan da olacaq.

Qeyd edək ki, həm Almaniya, həm də Türkiyə əvvəlki 2 oyununu qələbə ilə başa vurub. Bundestim səfərdə Belçikaya 1:0, öz meydançasında Azərbaycana 6:1 hesabı ilə qalib gəlib. “Ay-ulduzlular” isə səfərdə Qazaxıstanı 4:0, öz meydançasında Belçikanı 3:2 hesabı ilə yenib.

A qrupu

21:00. Qazaxıstan – Belçika
23:30. Avstriya – AZƏRBAYCAN
23:45. Almaniya – Türkiyə

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

Almaniya

2

2

0

0

7-1

6

2.

Türkiyə

2

2

0

0

6-2

6

3.

Avstriya

1

1

0

0

2-0

3

4.

Belçika

2

0

0

2

2-4

0

5.

Azərbaycan

1

0

0

1

1-6

0

6.

Qazaxıstan

2

0

0

2

0-5

0


B qrupu

20:00. Ermənistan – Slovakiya
22:00. Andorra – Makedoniya
23:45. İrlandiya – Rusiya

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

İrlandiya

2

2

0

0

4-1

6

2.

Slovakiya

2

2

0

0

2-0

6

3.

Rusiya

2

1

0

1

2-1

3

4.

Makedoniya

2

0

1

1

2-3

1

5.

Ermənistan

2

0

1

1

2-3

1

6.

Andorra

2

0

0

2

1-5

0


C qrupu

23:30. Serbiya – Estoniya
23:45. Şimali İrlandiya – İtaliya
23:45. Sloveniya – Farer adaları

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

İtaliya

2

2

0

0

7-1

6

2.

Serbiya

2

1

1

0

4-1

4

3.

Ş. İrlandiya

1

1

0

0

1-0

3

4.

Estoniya

2

1

0

1

3-3

3

5.

Sloveniya

2

0

1

1

1-2

1

6.

Farer adaları

3

0

0

3

1-10

0


D qrupu

23:15. Lüksemburq – Belarus
23:30. Albaniya – Bosniya və Herseqovina

9 oktyabr

00:00. Fransa – Rumıniya

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

Albaniya

2

1

1

0

2-1

4

2.

Belarus

2

1

1

0

1-0

4

3.

Bosniya və H.

2

1

0

1

3-2

3

4.

Fransa

2

1

0

1

2-1

3

5.

Rumıniya

2

0

2

0

1-1

2

6.

Lüksemburq

2

0

0

2

0-4

0


E qrupu

22:00. Macarıstan – San-Marino
23:30. Moldova – Hollandiya

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

İsveç

2

2

0

0

8-0

6

2.

Hollandiya

2

2

0

0

7-1

6

3.

Moldova

2

1

0

1

3-2

3

4.

Macarıstan

2

1

0

1

2-3

3

5.

Finlandiya

2

0

0

2

1-4

0

6.

San-Marino

2

0

0

2

0-11

0


F qrupu

22:00. Gürcüstan – Malta
23:45. Yunanıstan – Latviya

9 oktyabr

00:05. İsrail – Xorvatiya

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

Xorvatiya

2

1

1

0

3-0

4

2.

İsrail

2

1

1

0

3-1

4

3.

Latviya

2

1

0

1

2-3

3

4.

Gürcüstan

2

0

2

0

1-1

2

5.

Yunanıstan

2

0

2

0

1-1

2

6.

Malta

2

0

0

2

1-5

0


G qrupu

23:30. Çernoqoriya – İsveçrə
23:30. Uels – Bolqarıstan

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

İngiltərə

2

2

0

0

7-1

6

2.

Çernoqoriya

2

2

0

0

2-0

6

3.

Uels

1

0

0

1

0-1

0

4.

İsveçrə

1

0

0

1

1-3

0

5.

Bolqarıstan

2

0

0

2

0-5

0


H qrupu

23:00. Kipr – Norveç
00:45. Portuqaliya – Danimarka

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

Norveç

2

2

0

0

3-1

6

2.

Danimarka

1

1

0

0

1-0

3

3.

Kipr

1

0

1

0

4-4

1

4.

Portuqaliya

2

0

1

1

4-5

1

5.

İslandiya

2

0

0

2

1-3

0


İ qrupu

23:15. Çexiya – Şotlandiya
01:00. İspaniya – Litva

S

Komandalar

O

Q

H

M

T

X

1.

Şotlandiya

2

1

1

0

2-1

4

2.

Litva

2

1

1

0

1-0

4

3.

İspaniya

1

1

0

0

4-0

3

4.

Çexiya

1

0

0

1

0-1

0

5.

Lixtenşteyn

2

0

0

2

1-6

0


# 479

Oxşar yazılar