1408
20:17
09 Fevral 2020

“Opinion Way” təşkilatının keçirdiyi “exit-poll”un nəticələri

Bu gün Azərbaycanda keçirilmiş parlament seçkilərində "İnsan Hüquqları XXI əsr-Azərbaycan" Fondu ilə Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutunun birgə keçirdiyi “exit-poll”un nəticələri açıqlanıb.

APA-nın məlumatına görə, “exit-poll”un nəticələrinə əsasən aşağıdakı dairələr üzrə lider namizədlər məlum olub.

Seçki dairəsi

Lider namizədlər

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Azay Quliyev 48.1%

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kəmaləddin 65.3%

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Musayev Madər 60.8%

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın 61.9%

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə 57.3

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf 50.1

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Məmmıdov Soltan 51.9

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Quliyev Ülvi 46.2

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Qədirli Erkin 43.1

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur 61.1

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Musabəyov Rasim 43.1

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət (Babaoğlu)

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Əliyev Adil 57.1

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət 60.2

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Mollazadə Asim 45.7

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Səmədzadə Ziyad 43.8

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Nurullayeva Könül 43.9

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət 56

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Mustafa Fazil 40

27 saylı Sabunçu ikinci

Salahzadə Əliabbas 56

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Quliyev Eldar 40.9

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Arpadarai Nigar 47.1

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc 63

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Əliyev Etibar 45.1

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət 58.4

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala 56.8

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail 49 1

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Rauf Arifoglu 45.1

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Həsənquliyev Qüdrət 43.1

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin 44.5

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif 46.1

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq 46

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa 43.9

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran 56.6

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir 52.3

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin 57

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədli Müşfiq 50.9

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Oqtay Əsədov 63

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İntizam Yusifov 50.7

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın 54.3

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədli İlham 56.1

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynov Əli 58.1

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi

Seyidzadə Şahin 40.9

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər 55.2

52 saylı Quba seçki dairəsi

Əhmədov Vahid 46.2

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Rafailov Anatoliy 40.9

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq 47

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz 58.2

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Mikayılova Sevil 43.9

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Ağazadə Əminə 55.2

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Hüseynov Rəfael 48.6

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Əhmədova Jalə 51.5

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Ağamalı Fəzail 50.2

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Rüstəmxanlı Sabir 38.2

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz 44

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal 56.1

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin 57.3

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman 60

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Məhərrəmov Bəhruz 48.4

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik 55.7

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman 47

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

İbrahimli Fəzail 53.1

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur 56.9

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar 54.8

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Qasımlı Musa 48.8

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Quliyev Rüfət 58.7

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadi 54.8

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir 59.2

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət 59.1

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad 65.5

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal 44.9

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Nurullayev Razi 49

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Qənizadə Çingiz 55.1

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin 59.8

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir 61.6

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Abbas Aqil 63.2

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Bayramov Vüqar 55.6

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Cəfərova Tamam 52.1

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov 47

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Kərimli Tahir 46.2

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Hacıyev Sabir 48.1

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Əfəndiyev Məzahir 55.7

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid 64.1

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əliyeva Jalə 56.4

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma 63.2

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Oruc Zahid 56.9

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Alıyev Sahib 41

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar 61.3

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar 65.8

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə 63.8

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan 63

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran 60.9

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad 45

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami 62.8

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc 58.9

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Nağıyev Arzu 53.6

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Paşayeva Qənirə 62.1

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ağayeva Ülviyyə 50.8

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd 65.7

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami 58

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib 62.7

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Musayev Elşən 45.8

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə 53.3

112 saylı Qax seçki dairəsi

Kərimli Azər 51.6

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

İsgəndərov Vüqar 55

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Məsimli 46.6

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Feyziyev Cavanşir 63.4

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Heydərov Fəttah 73

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə 67.4

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Əliyev Bəxtiyar 61

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar 61.7

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun 54.1

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir 54.8

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

Gəncəliyev Tural 56.7

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil 62.3

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman 57.1

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi 51