Hüquq müdafiəçisi Oqtay Gülalıyev və oğlu Təbriz Gülalıyev
26 may 2021 15:16 (UTC +04:00)
Xəstəxana Oqtay Gülalıyevin oğlunun SON DURUMUNU açıqladı
“Təbriz Gülalıyev dünən axşam saatlarında Bakı Sağlamlıq Mərkəzinə təcili tibbi yardım maşını vasitəsi ilə huşu aydın, baş və üz, eləcə də bədənin digər nahiyyələrində olan çoxsaylı travmalarla gətirilib”.
Bu barədə Lent.az-a Bakı Sağlamlıq Mərkəzindən bildirilib.
Qeyd olunub ki, təcili tibbi yardım şöbəsində ilkin yardım göstərildikdən sonra xəstə reanimasiya və intensiv terapiya şöbəsinə yerləşdirilərək plan üzrə müayinə və müalicəsinə başlanılıb.
Müayinə nəticəsində xəstəyə müştərək travma, qapalı kəllə-beyin travması, baş beyin silkələnməsi, sol tərəfli almacıq sümüyünün və burun sümüklərinin çoxsaylı yerdəyişmiş sınıqları, burun kürəyinin əzilmiş, sol qaş nahiyyəsinin sıyrılmış yaraları, sol tərəfli paraorbital hematoma, sağ diz qapağının yerdəyişmiş sınığı diaqnozu qoyulub.
Hazırda Təbriz Güləliyevin vəziyyəti stabildir, müalicə və müşahidəsi davam etdirilir.
Qeyd edək ki, hadisə mayın 25-də axşam saat 18 radələrində qeydə alınıb. Təbriz Gülalıyev idarə etdiyi “Mercedes” markalı avtomobil ilə Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsi istiqamətində hərəkətdə olarkən eyni istiqamətdə hərəkət edən vətəndaş Aynur Əhmədovanın idarə etdiyi “Kia” markalı avtomobillə toqquşub. Qəza nəticəsində hər iki sürücü müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb. Onlar xəstəxanaya yerləşdirilib, hazırda müalicələri davam etdirilir.