08 dekabr 2020 15:45 (UTC +04:00)
Bakının bu küçə və prospektlərində hərəkət marşrutları dəyişdirilir - SİYAHI
Zəfər paradı və mərasimin təlim-məşqlərinə hazırlıqla bağlı dekabrın 8, 9 və 10-da Lökbatan-Bayıl-20-ci sahə, Neftçilər prospekti - Azneft dairəsi - “28 May” m/st-sı, Nobel prospekti - Xətai m/st-sı - “28 May” m/st-sı istiqamətində, eləcə də ətraf küçə və prospektlərdən keçən marşrut xətləri üzrə avtobusların hərəkət sxemi müvəqqəti dəyişdirilir.
Bakı Nəqliyyat Agentliyindən Lent.az-a verilən məlumata görə, bu ərazilərdən keçən müntəzəm və ekspres xətt avtobusların hərəkəti tətbiq ediləcək məhdudiyyətlərə uyğun təşkil ediləcək.
“Zəfər Paradı”nın yüksək səviyyədə keçirilməsinə dəstək olmaq məqsədi ilə hərəkət iştirakçılarından qoyulan qaydalara anlayışla yanaşmalarını və əməl etmələrini xahiş edirik. Tövsiyə edirik ki, zərurət olmadığı halda şəhər mərkəzi istiqamətində fərdi avtomobillə etməyəsiniz.